skierniewickie.pl

Skierniewice: Sprawnie idą prace na budowie w ul. Czerwonej

Czwartek 20.10.2022

Bardzo sprawnie przebiegają prace w ul. Czerwonej. Na miejscu powstają cztery ronda i prawie trzy kilometry infrastruktury drogowej, a wszystko za przeszło 40 mln zł. Mimo tak ogromnego zakresu prac, ratusz planuje zakończyć inwestycję jeszcze w 2022 roku.

- Chcemy zrealizować to zadanie do końca roku, żeby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Wiosną podpisaliśmy umowę, z końcem roku chcemy ją zakończyć. Zadanie będzie zrobione w ekspresowym tempie, a jednocześnie w bardzo dobrej jakości. Jest to bardzo realne, co pokazały wcześniej miejskie inwestycje, jak w przypadku budowy Wiaduktu w ul. Zwierzynieckiej. - zapowiada prezydent Krzysztof Jażdżyk.

W ramach realizowanej inwestycji kompleksowo przebudowana zostanie ul. Czerwona. Powstaną cztery skrzyżowania o ruchu okrężnym, a nowy fragment połączy ulice: Armii Krajowej i Przemysłową. Dzięki przeniesieniu ruchu z ulicy Skłodowskiej-Curie na położoną równolegle ulicę Czerwoną zwiększy się także funkcjonalność połączeń na Widoku, największym osiedlu mieszkaniowym w Skierniewicach. To jednak nie wszystko. Inwestycja pozwoli rozwinąć infrastrukturę dla miłośników jednośladów. Nowa ścieżka połączy sieć dróg rowerowych w mieście z traktem, który prowadzi za granice miasta, wzdłuż Drogi Wojewódzkiej nr 705. Prace usprawnią też dojazd do strefy przemysłowej i parkowanie na jej obszarze, a w przyszłości w ramach planowanej budowy obwodnicy wschodniej, bezpiecznie wyprowadzą ruch kołowy z miasta.

⁃ Inwestycja w tej części Skierniewic jest realizowana nie bez przyczyny. W przyszłym roku chcemy rozpocząć kolejny etap, budowę ronda i przedłużenia ul. Unii Europejskiej. Będziemy się starać o środki zewnętrzne na ten cel, czy to z polskiego ładu czy rezerwy budżetu państwa. Cała przebudowa ulicy Czerwonej - Skłodowskiej jest podporządkowana temu, aby później został wybudowany Wiadukt, łączący dwie części miasta. Wszystko zostanie spięte rondem w ul. Łowickiej - Armii Krajowej, które jest w tej chwili projektowane wraz z ciągiem dwupasmowej drogi od granicy miasta do ronda przy Castoramie. - informuje prezydent.

W najbliższym czasie wykonawca zajmie się wylaniem warstwy ścieralnej na rondzie Fabryczna - Skłodowska - Czerwona, co przez kilka dni może wiązać się z utrudnieniami dla kierowców. - Od 26 do 28 października wjazd na rondo będzie możliwy jedynie w kierunku Bolimowa, a więc przy wyjeździe z miasta. Objazd dla mieszkańców osiedla Rawka będzie zorganizowany ulicami: Przemysłową i Grabina - słyszymy z wydziału dróg i komunikacji skierniewickiego Urzędu Miasta.

Całe zadanie będzie kosztować nieco ponad 41 mln zł. Co ważne, niemal połowa środków pochodzi z dofinansowań zewnętrznych. Miasto pozyskało 15 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury (rezerwa subwencji ogólnej budżetu państwa). Kolejne 5 mln to środki przekazane przez wojewodę łódzkiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz