skierniewickie.pl
Skierniewice
Formalnie od 19 września br. na skierniewickim rynku przedsiębiorców działa firma Topsil Global. Ten działający na osiedlu Rawka zakład zajmuje się produkcją i przetwarzaniem silikonów i elastromerów termoplastycznych.
Skierniewice
22 września to obchodzony w całym kraju Dzień bez Samochodu. W tym roku również skierniewicki Miejski Zakład Komunikacji włącza się w tę akcję.
Skierniewice
Nie tylko ciąże donoszone i bez komplikacji, ale również te skomplikowane, np. wcześniacze czy bliźniacze są przyjmowane w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach. Od września skierniewickie położnictwo i neonatologia funkcjonują na II poziomie referencyjności.
Od 1 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje bardzo dużo wniosków o emeryturę w związku z obniżeniem powszechnego wieku emerytalnego. Każdy przyszły świadczeniobiorca chciałby aby jego emerytura była jak najwyższa. Na tej potrzebie bazują oszuści mamiący przyszłych emerytów obietnicą korzystniejszego obliczenia emerytury. W woj. łódzkim nie mieliśmy jeszcze takiego przypadku, warto jednak uprzedzić przyszłych emerytów, aby nie dali się nabrać.
Skierniewice
Tegoroczne 40. ŚKOiW to już historia. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.
Skierniewice
Nie tylko planowo, jak dotychczas, ale również całodobowo będzie funkcjonował oddział laryngologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. S. Rybickiego w Skierniewicach. Placówka właśnie wygrała konkurs na takie świadczenia ogłoszony przez NFZ.
Rawa Maz.
Kolejną plantację konopi indyjskich, tym razem mieszczącą się w gminie Rawa Mazowiecka, zlikwidowali policjanci z Rawy wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji.
Podczas nadchodzącego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach komunikacja miejska będzie kursować bezpłatnie. Za darmo do domu powrócą również turyści z Łodzi i Warszawy, którzy przyjadą do naszego miasta pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.