skierniewickie.pl
Skierniewice
Zespół Szkół Zawodowych nr 4 na skierniewickim osiedlu Rawka od lat stawia na rozwój kształcenia zawodowego. 12 listopada oficjalnie oddano do użytku dwie sale, które posłużą do nauki dwóch kierunków "kolejowych".
Dzisiaj (8.11) policja w całym kraju prowadzi kaskadowe, radarowe pomiary prędkości. Ta szeroko zakrojona akcja ma na celu uświadomienie kierowcom, że najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków jest nadmierna prędkość.
Skierniewice
W poniedziałek , 11 listopada w Skierniewicach odbędą się uroczystości związane ze 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie, główne uroczystości odbędą się przed pomnikiem niepodległości na placu Św. Jana Pawła II, przy kościele garnizonowym.
Skierniewice
36-letni skierniewiczanin trafił 31 października (czwartek) ze skierniewickiej komendy policji wprost do aresztu po tym, gdy usiłował zabić swoją 41-letnią, byłą partnerkę.
Skierniewice
Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą cały czas korzystać z usługi wytchnieniowej. Pozwala ona zapewnić osobom niesamodzielnym całodobową opiekę przez 21 dni. To czas, który opiekunowie mogą wykorzystać np. na regenerację własnego zdrowia.
Skierniewice
Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN" Sp. z o.o. przypomina, że z uwagi na zbliżający się okres zimowy właściciele nieruchomości lub osoby działające w ich imieniu zobowiązani są do zabezpieczenia i utrzymania urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w należytym stanie technicznym.
Skierniewice
Tradycyjnie już, 1 listopada pojedziemy za darmo autobusami MZK. Kolejny rok skierniewicki ratusz, wraz z miejskim przewoźnikiem, wprowadza to udogodnienie. Darmowe przejazdy oraz dodatkowe linie są zachętą, by w dzień Wszystkich Świętych pozostawić swoje auto w domu.
Skierniewice
"Jak dbam, tak mam" - pod tym hasłem skierniewiczanki promują badania mammograficzne oraz USG. Akcja nieprzypadkowo odbywa się właśnie teraz. Październik jest bowiem miesiącem świadomości raka piersi.