skierniewickie.pl
Skierniewice
Trwa smutny czas epidemii, tymczasem skierniewiczanie organizują się i niosą pomoc lokalnym producentom żywności. Dzięki temu nie tylko zaopatrują się w świeże, lokalne produkty, ale również pomagają przetrwać trudny czas tym, którzy pozostają dzisiaj bez dochodów.
Skierniewice
Właśnie rozpoczęły się prace nad budową nowego ujęcia wody dla Skierniewic. Miejska spółka WOD – KAN wierci na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Waryńskiego. Dodatkowo dwie kolejne studnie głębinowe zostaną wykopane na terenie parku miejskiego.
Skierniewice
Miejski Zakład Komunikacji w Skierniewicach wprowadza kolejne ograniczenia w kursowaniu autobusów miejskich - od 30 marca będą one kursować wg. sobotniego rozkładu jazdy, a w jednym autobusie nie może przebywać więcej osób niż połowa miejsc siedziących.
Skierniewice
Ulice Skierniewic opustoszały. Mieszkańcy unikają wychodzenia z domu. Co jeszcze warto wiedzieć, aby zwiększyć swoje szanse na uniknięcie zakażenia koronawirusem?
Skierniewice
Osoby starsze i obłożnie chore są szczególnie narażone na skutki zachorowania koronawirusem. Skierniewicka Straż Miejska pomoże osobom szczególnie potrzebującym w zakupach produktów pierwszej potrzeby.
Skierniewice
Odwołanie imprez organizowanych przez miejskie jednostki, wstrzymanie odwiedzin w DPS oraz apele do organizatorów prywatnych inicjatyw - oto rezultaty ustaleń sztabu kryzysowego, jaki zebrał się 10 marca w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Skierniewice
Wszelkie działania mające na celu zapobiec szerzeniu epidemii prowadzone są w Skierniewicach zgodnie z procedurami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia - Skierniewicki Sanepid wystosował komunikat do mieszkańców.
Skierniewice
Miejska spółka Energetyka Cieplna przygotowuje się do wielomilionowej inwestycji polegającej na budowie systemu kogeneracyjnego. Dzięki temu spółka przekształci się w elektrociepłownię i znacznie ograniczy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.