skierniewickie.pl
Skierniewice to miasto, jakich wiele w Polsce. Kiedyś miasto wojewódzkie (w latach 1975 - 1998), a dziś miasto powiatowe należące do województwa łódzkiego. Właściwie trudno jednoznacznie powiedzieć czy Skierniewice to duże czy małe miasto - wszystko zależy od przyjętych kryteriów, obecnie liczą niecałe 50 tys. mieszkańców.
Minęły 123 lata od śmierci romantycznej śpiewaczki operowej, która ostatnią dekadę swojego życia spędziła w „domu przy kościele”  w Skierniewicach. Jakie dokumenty z tego czasu się zachowały? Czy istnieje trumienka z brylantowym pierścieniem podarowanym jej przez Chopina? Jakie tajemnice skrywają podziemia i strychy skierniewickiego dworku przy ul. Floriana 4? Dlaczego mieszkała ostatnie lata swego życia właśnie tutaj – w Skierniewicach? Konstancja Gładkowska, kobieta która jako pierwsza stoi w szeregu kobiet światowego geniusza fortepianowego.
Między Skierniewicami a Zakopanem.
Między Prawdą a Bogiem.
O legendzie Stanisława Romaniaka (poety i rzeźbiarza)

Największa w Skierniewicach szkoła policealna Centrum Nauki i Biznesu ŻAK rozwija się w zawrotnym tempie. Z roku na rok placówce przybywają setki uczniów.

"BUDOKRUSZ", jest przedsiębiorstwem prywatnym w 100% z polskim kapitałem, działającym w sektorze budowlanym od 1990 r. Jest czołowym producentem betonu towarowego, kostki brukowej oraz wyrobów niezbędnych do prac kanalizacyjnych w Polsce. Założyciel firmy "BUDOKRUSZ" pan Zbigniew Charzyński oraz jego syn, obecny prezes firmy pan Marcin Charzyński, udzielili odpowiedzi na pytania dotyczące ich interesującej i bardzo ważnej dla naszego regionu firmy.

Wakacyjna przygoda obfitująca w ciszę i sporą dawkę adrenaliny. Odkryj historię Ziemi Łowickiej i uroki licznych szlaków kajakowych.