skierniewickie.pl
wnętrze kościoła protestanckiego
 
wnętrze kościoła protestanckiego
Zaloguj się aby zagłosować
( 1369 głosów, ocena 5 )
Autor: pawel
wnętrze kościoła protestanckiego
wnętrze kościoła protestanckiego
Pozdrowienia ze Skierniewic lat 70-tych ub. wieku...;)
Budowa "łamańca" oraz "plastrów miodu"
To też jest historia naszego miasta: getto skierniewickie z czasów II wojny światowej. Obejmowało rejon dzisiejszej ulicy Batorego (dawniej Piotrkowskiej). Tu: przy Rynku
Chicago
Pałac Prymasowski w Skierniewicach. Dawna siedziba biskupów gnieźnieńskich. Obecnie siedziba Instytutu Warzywnictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach.
..........
to co teraz?
Lata 70-te
kościół św. Jakuba w Skierniewicach
To też jest historia naszego miasta: getto skierniewickie z czasów II wojny światowej. Obejmowało rejon dzisiejszej ulicy Batorego (dawniej Piotrkowskiej).
Dawny Rynek w Skierniewicach, przed rewitalizacją. Fontanna.
DWÓR W ŚLEDZIEJOWICACH...
My też lubimy historię Skierniewic:) Nie każdy wie, że 22 października 1873 roku w Skierniewicach spotkało się trzech najważniejszych w tamtym czasie monarchów europejskich: Rosji, Austro-Węgier i Niemiec, by podpisać Sojusz Trzech Cesarzy. Na mocy tego sojuszu zobowiązywali się oni do wzajemnych konsultacji w razie rozbieżnych interesów, zachowania pokoju w Europie oraz szukania wspólnego rozwiązania w razie agresji państw trzecich. Sojusz był oczekiwany jako próba wskrzeszenia Świętego Przymierza. Wydarzenie to upamiętnia poniższy rysunek: cesarze Aleksander III, Franciszek Józef i Wilhelm dokonują przeglądu regimentów rosyjskich przed pałacem carskim (obecnie Pałac Prymasowski).
i znowu park .
moto
http://www.photoblog.pl/mamyjka/
Dawny Rynek w Skierniewicach, przed rewitalizacją
Tym razem: rok 1915
3 lata
Komentarze (1)
co to ma być??????????? wogule nie oddaje architektury zabytku tylko kszesła mszowe...
fotograff2010-11-15 23:17:16