skierniewickie.pl

Jest dotacja na siedzibę Warsztatów Terapii Zajęciowej

Środa 19.04.2017

Niespełna 2,5 mln złotych na budowę nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej otrzymały z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Skierniewice. 18 kwietnia w Urzędzie Stanu Cywilnego przedstawiciele obu samorządów podpisali umowę w tej sprawie.

Budynek rehabilitacji zawodowej i społecznej dla osób niepełnosprawnych powstaje właśnie przy Domu Pomocy Społecznej na ul. Nowobielańskiej, ma zostać oddany jeszcze do końca tego roku. W budynku znajdą się pracownie dla osób niepełnosprawnych, m.in.: pracownia umiejętności społecznych, techniczna, plastyczna, „szkoła życia", przygotowania zawodowego, gospodarstwa domowego, rękodzielnicza, komputerowa. W obiekcie znajdować się będzie także sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych. W części budynku, od strony ul. Nowobielańskiej wyodrębniona będzie część administracyjna dla MOPR. Na terenie działki wykonany zostanie także budynek garażowo-gospodarczy z wiatą śmietnikową. Kwota dofinansowania to niemal 60 procent kosztów całej inwestycji.

Podczas uroczystego podpisania umowy na dofinansowanie obecni byli wicemarszałkowie województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska i Dariusz Klimczak oraz prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk i przewodniczący rady miasta Andrzej Melon.

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz