skierniewickie.pl

Maków nie kupi skierniewickiego poligonu

Piątek 30.04.2010TSA
Rada Gminy podskierniewickiego Makowa zdecydowała o nie przystępowaniu do przetargu kupna fragmentu poligonu wojskowego w Skierniewicach. Agencja Mienia Wojskowego ustaliła cenę  wywoławczą  na 2,6 mln złotych za obszar 50 hektarów strzelnicy znajdującej się na poligonie. Makowscy radni uznali, że to za dużo – informuje Radio Victoria.

Sprawa wojskowego poligonu od dawna jest przedmiotem napięć między Makowem, na terenie gminy którego leży poligon, a miastem Skierniewice, które również chciałoby teren zakupić. Skierniewice już zakupiły ok. 100 ha poligonu. Teraz do sprzedaży jest sąsiadująca z nim strzelnica wojskowa.

- Radni podjęli słuszną decyzję. Cena wywoławcza 2,6 mln za 50 hektarów to cena zawrotna. Nie można lekką ręką wydawać publicznych pieniędzy – komentował dla radia Victoria wójt Makowa Jerzy Stankiewicz.

Termin zgłaszania do przetargu na kupno strzelnicy upływa 7 maja. Miasto Skierniewice jeszcze nie zdecydowało się do przystąpienia do tego przetargu.


dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • 2,5 miliona??!! jestem w szoku. trochę przesadzają z tymi cenami w agencji. chciałem kiedyś od nich kupić działkę w Kamionie to myślałem że padnę jak usłyszałem cenę. czas chjyba żeby oszołomów dających oszałamiające ceny działek trochę rynek poskromił. drodzy "rolnicy" - to że słyszeliście że ceny działęk są po 100 pln za metr to nie znaczy ze ludzie je kupują! zrozumcie wreszcie że rok 2007 (boom) skończył się 2 lata temu

    pete2010-05-02 15:23:41
    • Zgadza się. Ktoś tu przesadza z cenami. Skierniewice są dogodną lokalizacją, ale to jednak grajdół natomiast ceny są warszawskie... 100 zł tyo działki kosztują pod miastem w mieście jest to 150 - 200. NIeźle nie?? Tylko że od miesięcy te ogłoszenia wiszą w gazecie, ciągle te same. Nikt tego nie kupuje. Moim zdaniem ceny muszą spaść. Bo ludzie po prostu nie są frajerami i nie chcą przepłącać. Dowodem jest choćby Maków

      afik2010-05-02 15:57:00