skierniewickie.pl

Nawet 15 lat więzienia za uprawę marihuany

Czwartek 24.09.2020

Skierniewicka policja zlikwidowała uprawę konopi indyjskich na terenie powiatu łowickiego. W ramach prowadzonej akcji skonfiskowano pół kilograma suszu marihuany i 39 krzewów konopi. Policjanci zatrzymali 36-latka, który zorganizował tę uprawę. Ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Do interwencji doszło 22 września. W ramach prowadzonych czynności służbowych funkcjonariusze z wydziału kryminalnego KMP w Skierniewicach ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu łowickiego może znajdować się uprawa konopi indyjskich. Po przyjeździe na miejsce policjanci odkryli uprawę 12 krzewów konopi o wielkości ponad 1,8 m każda. Kolejnych 16 mniejszych roślin zasadzonych było w donicach. W stodole funkcjonariusze znaleźli następnych 11 roślin w donicach uprawianych z pomocą dodatkowych urządzeń. W innym pomieszczeniu policjanci zabezpieczyli suszące się krzewy, ponad 420 gramów, a w domu gotowy susz zapakowany w torebkę o wadze ponad 78 gramów. Na miejscu zabezpieczone zostały także urządzenia wspomagające uprawę, w tym między innymi wentylatory i lampy. Właściciel uprawy - 36-letni mieszkaniec powiatu łowickiego - został zatrzymany i doprowadzony do skierniewickiej komendy. Sprawę tej plantacji śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. 23 września 2020 roku mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Ponieważ 36-latek działał w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego dnia sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • No patrz pan, 15 lat więzienia za badyle, a za kradzież pieniędzy z OFE nikt nie siedzi, cud panie.

    Żal d. ściska2020-12-11 10:09:07

  • Przesladowania policji sa bandyckie. Czlowiek hodowal to, co bylo legalne przez tydsiaclecia az do czasu gdy WielkaFarmacja zabronila, zeby nie bylo konkurencji dla ich chemicznych trucizn

    Andre2020-11-02 21:52:56