skierniewickie.pl

Nowy plac zabaw nad zalewem już działa

Poniedziałek 15.06.2020

„Port Zadębie" – taką nazwę nosi nowoczesny plac zabaw dla dzieci, który został otwarty przy ul. Konwaliowej. Inwestycja uzupełniła rekreacyjną przestrzeń nad wodą na osiedlu Zadębie.

To plac zabaw utrzymany w klimacie morskiego statku, stworzony dla najmłodszej grupy skierniewiczan. Znajduje się między Galeonem, a siłownią plenerową. Oprócz głównej atrakcji – statku wielofunkcyjnego z piaskownicą, znajdziemy tam między innymi: trampolinę ziemną, tor przeszkód, linarium pałąk i piramidę, bujaki na sprężynach, huśtawki wagonowe i wahadłowe czwórki, karuzele integracyjne, tablicę edukacyjną zegar oraz kompleks sprawnościowy ze ścianką wspinaczkową, zjeżdżalnią, drabiną łukową i linami. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, podłoże zostało wykonane z nawierzchni polinuretynowej oraz mat przyrostowych. Całość dopełniło oświetlenie, monitoring i ogrodzenie. Nie zabrakło też nowych nasadzeń.

Pomysł na zaprojektowanie takiego placu pojawił się w 2019 roku. Zanim przystąpiono do realizacji inwestycji, przeprowadzono ankietę, a skierniewiczanie mogli wybrać jeden z trzech projektów. Do wyboru był Port Zadębie, Małe Królestwo i Jurassic Park. Ostatecznie największą sympatię zyskał klimat morskiej przestrzeni na który głosowało 738 osób (56% wszystkich głosów).

– Plac zabaw to kolejny krok rozwoju rekreacyjnego serca Skierniewic, jakim niewątpliwie jest nasz Zalew Zadębie. Dzięki przeprowadzonej ankiecie, mieliśmy wyznaczony stylistyczny kierunek. Teraz po załatwieniu wszystkich formalności zakończeniu prac, wreszcie możemy oddać go do użytku mieszkańców. Co ważne, tuż obok placu zabaw znajduje się siłownia plenerowa. Pozwoli to na aktywny wypoczynek nie tylko najmłodszym, ale też rodzicom – dodaje Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. - Cały czas słuchamy także głosu mieszkańców, którzy szczególnie w internecie wskazują, gdzie potrzebne są nowe przestrzenie do zabawy. Każdy głos jest ważny, w kontekście późniejszego układania hierarchii inwestycji.

Prace budowlane wystartowały w poniedziałek, 25 maja. Potrwały zaledwie do 10 czerwca, choć planowo wykonawca miał czas do końca miesiąca. Całość kosztowała ponad 489 tys. zł, a za zadanie odpowiedzialna będzie firma WERAN SP. z o.o. z Wrocławia.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz