skierniewickie.pl

Od wtorku utrudnienia na ul. Kozietulskiego

Środa 29.05.2019

Od wtorku, 4 czerwca nastąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Kozietulskiego spowodowane pracami przy budowie ronda na skrzyżowaniu Kozietulskiego i 1 Maja.

Jak informuje skierniewicki magistrat, od wtorku nie będzie możliwy wjazd w ul. Kozietulskiego z 1 Maja i Racławickiej, choć sama ul. Kozietulskiego będzie przejezdna. Utrudnienia potrwają przez najbliższe ok. 3 tygodnie.

Natomiast pod koniec czerwca wykonawca prac rozpocznie kolejny etap zadania i wyłączy z ruchu cały odcinek ul. Kozietulskiego od ul. 1 Maja aż do ul. Poniatowskiego. Kierowcy jadący od strony mostu w kierunku ul. Kozietulskiego będą mogli jedynie skręcić w prawo. Będzie możliwy też wjazd w ul. 1-go Maja. Dojazd do cmentarza św. Józefa będzie odbywał się od ul. Poniatowskiego oraz ul. Łódzkiej. Wykonawca zapewni też dojazd do posesji mieszkańcom okolicznych domów.

Utrudnienia są związane trwającą przebudową ulicy Kozietulskiego, o której informowaliśmy TUTAJ.
W ramach zadania na 850 metrowym odcinku ul. Kozietulskiego położony zostanie nowy asfalt. Pojawią się też chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, przyłącza oraz oświetlenie LED, zostanie również wybudowane rondo.

Nowością będzie dodatkowy, trzeci pas dla kierowców skręcających do swoich posesji, zaznaczony liniami przerywanymi i pomalowany na czerwono.

Przebudowa ulicy Kozietulskiego będzie kosztować 11 milionów złotych, 2 miliony pochodzą z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz