skierniewickie.pl

Otwarcie zalewu z wielką pompą

Poniedziałek 20.08.2018UM Skierniewice

1 września jest planowane otwarcie zrewitalizowanego zalewu Zadębie. Z tej okazji skierniewiczan zabawiać będą takie gwiazdy jak Kate Ryan, Bayer Full czy Sumptuastic.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.

Przy plaży od strony ul. Konwaliowej czekają: zwariowane rowery, dmuchańcowy park rozrywki, skierconowy kącik fantasy oraz gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Na scenie obejrzymy występy wokalne – Energiczne Akordy, a w licznych namiotach weźmiemy udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy za pomocą defibrylatora AED czy wykonywania eko zabawek z rolek papieru. Na placu pojawią też zabytkowe auta i motocykle. Będzie można skorzystać z porad dietetycznych oraz obejrzeć pokazy Fitness z INVERNO, INVERNO BEAUTY oraz Pole Dance – pokaz tańca w powietrzu.

W trakcie trwania imprezy na scenie zobaczymy znanych i lubianych artystów. O godz. 16:30 muzyczny gwiazdozbiór rozpocznie legendarny zespół muzyki disco-polo – BAYER FULL, a skierniewiczanie na żywo zaśpiewają największe hity Sławomira Świerzyńskiego: „Majteczki w kropeczki", „Blondyneczka", czy „Wszyscy Polacy". O godz. 18:00 nad zalewem wystąpi zespół SUMPTUASTIC („Kołysanka", „Za jeden uśmiech Twój", „Mali Wielcy"). Gwiazdą wieczoru będzie belgijska piosenkarka muzyki pop i euro dance – Kate Ryan. Specjalnie dla Was zaśpiewa piosenki, które wielokrotnie gościły w czołówce światowych list przebojów („Ella Elle La'", „Desenchantee", „La Promesse", czy „Voyage, Voyage" to tylko kilka najbardziej znanych kawałków). Zabawę zakończy muzyczne disco.

Impreza potrwa do godz. 23:00.

Nadal trwają ostatnie prace nad zalewem. W stu procentach skończony został 4,6 km odcinek ścieżki asfaltowej, z którego bardzo chętnie korzystają już mieszkańcy naszego miasta. Gotowe jest oświetlenie i monitoring. Na tarasach widokowych stanęły ławeczki, stoliki piknikowe do gry w szachy i warcaby oraz stojaki rowerowe. W sumie będą trzy takie punkty (zlokalizowane w górze rzeki przy małym mostku, przy powstającym osiedlu mieszkaniowym oraz w okolicy cmentarza żydowskiego). Wygospodarowano także miejsca do grillowania i spotkań.
Do 1 września gotowe będą również cztery sportowe punkty do zabawy i rekreacji. Wokół zbiornika już powstały pierwsze siłownie plenerowe z urządzeniami do treningu oraz przestrzenie do zabawy dla najmłodszych (place zabaw). Kompleks wzbogaciły też kolejne nasadzenia. W ubiegłym tygodniu od strony ul. Konwaliowej stanęła także metalowa figurka „Jabłcusia" w masce do nurkowania, która przypadła do gusty szczególnie młodszej części miasta. To meta tak zwanego szlaku turystycznego – „Jabłcuś na tropie" prowadzącego, aż od skierniewickiego dworca (pisaliśmy o tym TUTAJ). Na plażach powstaną także kolejne plażowe boiska do gry w siatkówkę wraz z natryskami. Największą wodną atrakcją będą kolorowe zjeżdżalnie, które już górują nad zalewem. W projekcie przewidziano zjeżdżalnię rurową, kamikadze i rodzinną. Nie będą one połączone z zalewem, a korzystać z niej będą mogli dorośli oraz dzieci.

Drugi etap modernizacji w kolejnym roku

To tylko część prac nad skierniewickim zalewem. W planach Ratusza jest już kolejny etap inwestycji, który najprawdopodobniej wystartuje w kolejnym roku. Zakres prac obejmie wówczas drugą plażę, a także będzie związany z budową zaplecza dla wędkarzy i ratowników WOPR. Niewykluczone, że w grę wejdzie także odtworzenie toru kajakowego i oczyszczenie wody w zbiorniku. – Musimy pamiętać na co otrzymaliśmy środki zewnętrzne w tym roku– komentuje Tomasz Przybysz prezes spółki miejskiej Nawa. – Umowy, które zostały podpisane określają konkretny zakres prac, dlatego kolejne prace zostaną uwzględnione w drugim etapie modernizacji. Oczyszczenie dna jest konieczne i to jest kolejna faza prac nad zalewem. Przy dzisiejszych możliwościach nie ma jednak konieczności spuszczania wody ze zbiornika. Wszystko mogą załatwić ruchome barki.

Całe zadanie warte ponad 8,6 mln złotych będzie dofinansowane kwotą blisko 6 mln złotych, pozyskaną z RPOWŁ.

Fot. UM Skierniewice

dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • Przybysz - wieczny prezes

    POpaprańcy2018-09-01 07:00:07
    • zawód: prezes :D

      HE HE2018-09-05 09:17:28