skierniewickie.pl

Pierwszy w mieście zdrój skierniewickiej wody pitnej

Wtorek 25.07.2017

Na skierniewickim Rynku staje właśnie pierwszy w tym mieście publiczny zdrój, z którego będzie można bezpłatnie napić się skierniewickiej wody.

To nowy pomysł komunalnej spółki WOD-KAN, który ma za zadanie popularyzować skierniewicką „kranówkę" jako wodę smaczną do picia. W kwietniu tego roku wybrano nawet nazwę skierniewickiej wody. Jest nią iSkierka. Dzisiaj (25.07) przed ratuszem pracownicy WOD-KAN montowali urządzenie do picia wody.

- Bardzo fajny pomysł, pytanie tylko czy wandale nie zajmą się tym źródełkiem. – mówią okoliczni mieszkańcy.

Zdrój ma być w najbliższych dniach gotowy. Jeśli pomysł się sprawdzi to podobne urządzenia będą instalowane też w innych miejscach miasta. Przed skierniewicką młodzieżą i miłośnikami tanich trunków więc egzamin do zdania – od zachowania czystości zależy czy woda do picia bezpłatnie będzie dostępna w miejscach publicznych.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (15)
Dodaj komentarz
  • Czy bez zdroju wodę można pić?

    AC2017-08-29 22:51:34

  • Fajna droga inicjatywa, podoba Nam się to. A teraz przyziemnie. Kiedy kanalizacja na osiedlu Starbacicha?

    Marcin2017-07-25 22:37:44

  • Fajna droga inicjatywa, podoba Nam się to. A teraz przyziemnie. Kiedy kanalizacja na osiedlu Starbacicha?

    Marcin2017-07-25 22:37:44

  • Boże, który zakład w mieście tak smrodzi? W nocy, rano, a teraz nawet w środku dnia fetor zgnilizny.

    Uzdrowisko2017-07-25 20:32:22
    • mi się wydaje,że to wina hortexu... robią m.i. brukselkę,kalafiora.............,mam z tym smrodem też kłopot,okna nie można otworzyć a czasami jak zostanie na noc otwarte i się przebudzę to smród w domu jest taki że szok!!!

      mix@2017-07-28 15:38:15
      • Smród z hortexu to taki skierniewicki urban legend. W 99% przypadków zalatuje z Fungisu, mieszczącego się w Makowie Koloni - smrodek jest tak charakterystyczny, nośny że trudno się pomylić

        Jurek2017-08-05 23:00:53
        • Z Hortexu jak robią brukselke, kalafior. Trzeba coś z tym zrobić. ..

          Lk2017-08-16 02:06:24
          • Kolego Hortex co mógł zrobić to zrobił dwie przed oczyszczalnie i niestety to też nie pomaga ,ale po za tym stwierdził krótko ,że jak miasto będzie jeszcze problemy robić to oni przeniosą zakład do innego swojego zakładu i tu ludzie stracą pracę i tyle .

            takie życie2017-08-16 07:37:53
            • A co to nas obchodzi że oni coś gdzieś przeniosą? Co to za kretyński szantaż?

              Się pytam2017-08-17 06:37:15
              • no ta co cię to obchodzi ,to zapytaj pod zakładem ludzi którzy tam pracują zobaczysz co to .

                odpowiadam2017-08-18 07:59:16
                • Niezrozumiała logika lub raczej jej brak. Misto ma wąchać smród bo zakład straszy że zwolni ludzi? Przecież to się w głowie nie mieści. To złodziej może kraść bo jego rodzina chce jeść?

                  Bzdura2017-08-18 12:02:26
                  • oczywiście ,że niezrozumiała ponieważ nie ma norm ani mierników zapachów ,a zakład jest od ponad trzydziestu lat więc teraz się nie podoba ? to może trzeba się przeprowadzić będzie sprawiedliwie.

                    a co2017-08-21 08:06:26
                    • Jak nie ma norm? Nie masz nosa? Mam się przeprowadzić, bo ktomuś się zachciało smrodzić? W dodatku nic z tym nie robi i liczy z tego kasę? Chyba całkowicie postradałeś zmysły.

                      PukPuk2017-08-21 16:12:07
                      • to idź z tym nosem do sądu na pewno wygrasz "mądralo"