skierniewickie.pl

Ruszyła budowa Park of Poland pod Mszczonowem

Czwartek 20.04.2017

To już pewne, że największy park rozrywki w Polsce i jeden z największych w Europie powstanie pod Mszczonowem. 19 kwietnia ruszyła budowa.

Park będzie się nazywał Suntago Wodny Świat i, jak zapewniają inwestorzy, będzie największym parkiem wodnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego budowa pochłonie 150 mln euro.

19 kwietnia uroczyście rozpoczęto budowę tego obiektu. Wśród gości zaproszonych na uroczystość inaugurującą budowę byli m.in: Maciej Małecki - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłanka Anna Ewa Cicholska, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz lokalni samorządowcy.

Suntago Wodny Świat, będzie obiektem rozrywki o niespotykanej do tej pory skali - największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Obiekt będzie czynny codziennie i może przyjąć do 15 000 osób dziennie. Całkowita powierzchnia Suntago Wodny Świat wyniesie 67 000 mkw. Park wodny zostanie wybudowany na 20 hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. W Suntago Wodny Świat zaplanowano 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8 000 szafek dla gości.
W obiekcie zaplanowano trzydzieści zjeżdżalni, o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Inwestycja warta 150 mln euro zakończy się w przeciągu dwóch lat i stworzy około 600 miejsc pracy.


W Suntago Wodny Świat powstaną atrakcje i udogodnienia dla gości w każdym wieku. Kompleks będzie się składał z trzech różnych stref tematycznych:

 • Saunaria - znajdzie się w niej ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria.
 • Relaks - goście będą tam mogli zrelaksować się w otoczeniu 700 prawdziwych palm i popływać w zakrytym basenie o powierzchni 1 000 mkw. oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 mkw., z otwieranym w słoneczne dni dachem.
 • Wodna dżungla Jamango – zaplanowano w niej ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci, dorośli i rodzice będą mogli korzystać i konkurować na 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenach z falami czy na tzw. rwących rzekach. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

Oprócz tego w Suntago Wodny Świat przewidziano 5 restauracji oraz 4 bary położone bezpośrednio przy basenach.

- Suntago Wodny Świat będzie wspaniałym miejscem na spędzanie wolnego czasu z całą rodziną we wszystkie dni tygodnia. Jestem przekonany, że wśród 30 różnego rodzaju zjeżdżalni, ponad 3 500 mkw. basenów, ponad dziesięciu saun i wielu jeszcze innych atrakcji, każdy znajdzie coś ekscytującego dla siebie i wyjdzie zrelaksowany. Nareszcie, Polacy i mieszkańcy sąsiadujących krajów będę mieli najwyższej klasy park wodny w swoim otoczeniu. – mówi Peter Dudolenski, Prezes Global City Holdings.

Suntago Wodny Świat będzie pierwszym etapem kompleksu rozrywkowego Park of Poland, budowanego przez Global City Holdings w Mszczonowie. Powierzchnia całej inwestycji wyniesie 400 hektarów, z czego park wodny zajmie 20 hektarów. Po ukończeniu Suntago Wodny Świat, inwestor zamierza w ramach całego kompleksu wybudować parki tematyczne, bungalowy, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce w stylu „Silicon Valey" oraz apartamentowce.Inwestor, Global City Holdings, znany w Polsce między innymi z rozwoju sieci kinowej Cinema City, uważa, że inwestycja Suntago Wodny Świat będzie mieć znaczący wpływ na rozwój gospodarki lokalnej i krajowej.

– Nasze marzenie w końcu się spełnia. Przez kilka lat rozwijaliśmy projekt krok po kroku, aby dziś zainaugurować jego budowę. Park of Poland będzie przyciągał gości z całej Polski oraz turystów z całej Europy, bo w przeciągu godziny jazdy samochodem do obiektu będzie mogło dotrzeć 8 milionów osób. Jest to ogromna inwestycja, która tylko w pierwszym etapie stworzy około 600 nowych miejsc pracy. Ponadto, park wodny przyczyni się do rozbudowy lokalnej infrastruktury i hoteli, ale przede wszystkim zwiększą się wpływy do budżetu gminy Mszczonów. Chciałbym podziękować burmistrzowi Mszczonowa, Józefowi Grzegorzowi Kurkowi, bo bez jego wizji, zaufania do nas oraz dobrej współpracy inwestycja nie mogłaby się rozpocząć – mówi Mooky Greidinger, inwestor Global City Holdings.

Inwestor, Global City Holdings podpisał strategiczne partnerstwo z Grupą WUND, kierowaną przez niemieckiego biznesmena Josefa Wunda. W Niemczech, Grupa WUND jest operatorem czterech parków wodnych, w tym Therme Erding w okolicach Monachium, które będzie projektem referencyjnym dla Suntago Wodny Świat w Mszczonowie. W Erding, po otwarciu parku wodnego, całkowite dochody miasta wzrosły o blisko 100 milionów euro rocznie, a liczba hoteli i pensjonatów zwiększyła się z 7 do ponad 50. W tym samym czasie dzięki projektowi powstało 600 miejsc pracy oraz 1 tys. kolejnych pośrednio związanych z funkcjonowaniem obiektu.
Wartość inwestycji Suntago Wodny Świat wyniesie 150 mln euro. Projekt będzie finansowany z dwóch źródeł: ze środków własnych Global City Holdings oraz kredytów bankowych.


Suntago Wodny Świat w liczbach:
Największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej
Największy w Europie zadaszony park wodny
30 zjeżdżalni wodnych, razem ponad 3 km
320 m – długość najdłuższej zjeżdżalni w Europie
15 000 – tyle w jednym dniu zmieści się osób w Suntago Wodny Świat
2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych
ponad 8 000 szafek dla gości
10 różnego rodzaju saun
67 000 mkw. – powierzchnia budowlana obiektu
20 ha – powierzchnia działki na której powstanie Suntago Wodny Świat
20 000 mkw. – powierzchnia ogrodu przylegającego do basenu
3 500 mkw. – całkowita powierzchnia basenów
1 000 mkw. – powierzchnia największego basenu krytego
700 prawdziwych palm na terenie ogrodu
5 restauracji oraz 4 bary przy basenach
Położenie w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8
Wartość inwestycji: 150 mln euro

Fot. UM Żyrardów

dobry
Ocena:
Komentarze (6)
Dodaj komentarz
 • Kurek wygrał wybory do sejmu ale zrezygnował bo wolał zostać w Mszczonowie . Tacy ludzie mogliby rządzić nawet dożywotnio i nikt by im nie miał za złe. Ale to jest wyjątek . Dlaczego Skierniewice nie mają szczęścia do rządzących ? Co jeden to lepszy . Czy w naszym mieście nie ma mądrych ludzi tylko muszą rządzić jakieś spady z Rawy albo lokalne cwaniaczki ?

  ergo2017-04-25 08:47:18

 • gdzie by były Skierniewice gdyby miały takiego włodarza?a była okazja ,ale ją zmarnowaliśmy.

  szkoda2017-04-25 08:09:46
  • Mamy za to pana Gienka, import rawski. Mam wrażenie że w Skierniewicach pracuje cała Rawa Mazowiecka a skierniewiczanie muszą jeździć do roboty do Wawy. Czy tylko ja tak myślę ?

   ergo2017-04-25 08:36:01
   • Chętnie zabrałbym Gienka do Rawy. Ten facet przynajmniej coś robił, a Misztal pierdzi w stołek. Ulice w Rawie w stanie agonalnym (Tomaszowska, Faworna, Przemysłowa, Kolejowa, Kościuszki itd, brak miejsc parkingowych, zero nowych dużych zakładów pracy. A Gienek w Skierniewicach wyremontował parę ulic, pewne odcinki zbudował od podstaw, zbudował żłobek, parę parkingów w okolicy Rynku i jeszcze źle? A do Rawy przyszedł ze Skierniewic Trębski, który też raczej się nie przemęcza...

    BiLL2017-04-25 20:08:16
   • jak to mówią ręka rękę myje :)

    widz2017-04-25 08:41:20
    • A język pupcię liże

     cdn2017-04-25 17:37:17