skierniewickie.pl

Są pieniądze na przebudowę ul. Rawskiej

Poniedziałek 30.09.2019

Jednym z zadań, które zostaną dofinansowane z krajowego Funduszu Dróg Samorządowych jest przebudowa ulicy Rawskiej w Skierniewicach. Miasto pozyskało blisko 4 mln złotych na gruntowną modernizację odcinka od ul. Mszczonowskiej do Al. Niepodległości.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o rządowych środkach na modernizacje dróg w powiecie skierniewickim i powiecie Miasto Skierniewice. Jednym z dofinansowanych w 80 procentach zadań będzie modernizacja ulicy Rawskiej na odcinku od ul. Mszczonowskiej do Al. Niepodległości. Umowę na dofinansowanie prezydent Skierniewic podpisał u czwartek (26.09) w Starostwie Powiatowym.

W ramach tego zadania Rawska zostanie poszerzona do szerokości od 5,5-6 metrów, wykonany zostanie nowy chodnik oraz blisko 40 miejsc postojowych. Co ważne, na skrzyżowaniu Rawskiej i Niepodległości wybudowane zostanie jednopasmowe rondo z 5 wlotami, co pozwoli m.in. bezkolizyjnie wprowadzić ruch z ulicy Kilińskiego. Inwestycję dopełnią chodniki, oświetlenie, fragment ścieżki rowerowej oraz nasadzenia drzew i krzewów. Nie zabraknie także przebudowy i modernizacji infrastruktury technicznej.
Całość zadania warta jest blisko 5 milionów złotych. Pozyskane dofinansowanie pozwoli pokryć 80 procent kosztów. Inwestycja ma zostać zrealizowana do października 2020 roku.

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane