skierniewickie.pl

Skierniewice: Nowy prezes OSiR-u i zmiany w wydziałach magistratu

Wtorek 01.03.2011Paweł Bruger
Nowy prezes OSiR-u oraz powstanie nowego wydziału w urzędzie miasta to najważniejsze zmiany organizacyjne w skierniewickim magistracie ogłoszone wczoraj przez prezydenta Leszka Trębskiego na specjalnie zwołanej w tym celu konferencji prasowej.

Nowym prezesem OSiR-u został Dariusz Owczarek, nauczyciel wychowania fizycznego dotychczas pracujący w Zespole Szkól Integracyjnych. Zajął on miejsce Mirosława Woźniaka, który po tym, jak został radnym miejskim zrezygnował z kierowania spółką miejską. Dotychczasowy prezes zajmie w spółce stanowisko kierownicze ds. sportu i eksploatacji.

- Zrezygnowałem ze stanowiska, ale nie z pracy. – mówi Mirosław Woźniak.

Woźniak  podpisał dzisiaj umowę z nowym prezesem, w której określono zakres jego kompetencji na stanowisku dyrektora. Będzie się zajmował sprawami sportu i eksploatacji wszystkich obiektów OSiR-u. W gestii nowego prezesa pozostaną sprawy kadrowe i finansowe spółki.

Mirosław Woźniak do początku lutego był członkiem skierniewickiego Prawa i Sprawiedliwości jednak złożył rezygnację również z tej funkcji i jako radny zasila szeregi popierających prezydenta Leszka Trębskiego.

- Obecnie jest mi najbliżej do prezydenckiego Forum, z resztą wielu byłych członków PiS-u poszło podobną drogą. – mówi radny Woźniak.

- Zmiana poglądów pana Wożniaka jest jego indywidualną decyzją i nie mnie to oceniać. – komentuje Paweł Słojewski, radny miejski, który jest również członkiem zarządu skierniewickiego PiS. – Jedyne co mnie może razić to to, że z panem Woźniakiem do wyborów samorządowych szliśmy pod innymi hasłami niż prezydenckie i szkoda, że pan Mirek nie zmienił poglądów jeszcze przed wyborami. – dodaje Paweł Słojewski i zaznacza, że prywatnie z byłym prezesem OSiR-u są przyjaciółmi i to się nie zmieni.

Tymczasem nowemu prezesowi OSiR-u zarzuca się powołanie na stanowisko dzięki ojcu, który w radzie miasta również wspiera prezydenta. Radny Czesław Owczarek jest najstarszym obecnie samorządowcem w radzie.

- Mój ojciec ma 78 lat i naprawdę bardzo by mi zależało aby odciąć ode mnie tę łatkę, z działalnością ojca nie chcę być o ogóle kojarzony. – mówi Dariusz Owczarek – Posiadam przecież 28-letnie doświadczenie w edukacji i sporcie i myślę, że moje kompetencje zadecydowały o wyborze mnie na to stanowisko.

Więcej o nowym prezesie skierniewickiego OSiR-u w wywiadzie z nim można przeczytać tutaj

Na wczorajszej konferencji prasowej prezydent Leszek Trębski ogłosił również powstanie nowego wydziału dróg i komunikacji.

- Do tej pory drogami w mieście zajmowano się w czterech wydziałach, od jutra będzie to zadanie jednego wydziału. – mówił wczoraj Leszek Trębski.

Kolejna zmiana to zastąpienie dotychczasowego wydziału promocji i współpracy z zagranicą wydziałem kultury, sportu i promocji miasta. Jego naczelnikiem została Aneta Grzegorzewska, dotychczas kierująca wydziałem spraw społecznych. Z kolei na czele tego wydziału stanie Zofia Ulińska.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (9)
Dodaj komentarz
 • Proponuje żeby miasto skupiło się na szukaniu inwestorów.

  Vacek2011-03-02 23:00:33

 • kariere w edukacji przeciez rozpoczal tez dzieki ojcu ,a obaj sa jednymi z najgorszych pedagogow jakich w zyciu spotkalem

  nie zyczliwy2011-03-01 13:19:21
  • awf-y pewnie też mu ojciec załatwił? weź się puknij w głowę

   dyzma2011-03-01 13:34:12
   • chyba nie masz pojecia na czym polega zawod nauczyciela i pedagoga ,skonczenie AWF-u nie oznacza,ze nadajesz sie do tego zawodu ps.jak chcesz to moge ciebie puknac w tepy leb

    nadal nie zyczliwy2011-03-01 14:23:50
    • pisałem o załatwianiu a nie o pedagogice. sam jesteś tępy

     dyzio2011-03-01 14:59:53

 • co to jest jeden wydział, a może wato jeszcze ze dwa utworzyć, a co niech rodzina ma prace, w końcu lepiej podatki przeznaczyć na pensje niż inne pilne potrzeby jak dziury w drodze

  sceptyk2011-03-01 13:11:00

 • Nowy wydział w urzędzie? Hmmm ja też bym chciała pracować w urzędzie.

  bezrobotna2011-03-01 12:54:30
  • Ja też chcę do urzędu! Jak się można dostać, bo nie widzę żadnych ogłoszeń o przyjęciach?

   bogna2011-03-01 13:55:00

 • Ciepła posadka to podstawa :)

  zombi2011-03-01 12:38:55