skierniewickie.pl

Skierniewice: Parkometry w mieście już od lipca

Środa 01.06.2011bru
Skierniewice: Parkometry w mieście już od lipca. Dwa parkometry będą ustawione w Rynku. Fot. Skierniewickie.pl
Skierniewiccy radni jednogłośnie przyjęli w piątek uchwałę o wprowadzeniu parkometrów w strefach płatnego parkowania w mieście. Tym samym każda godzina postoju będzie nas kosztowała 2 złote.

Na piątkowej sesji radni jednogłośnie zgodzili się na projekt uchwały wprowadzającej nowy taryfikator opłat za parkowanie w wyznaczonych strefach w Skierniewicach. Od lipca będzie to 2 złote za każdą rozpoczętą godzinę. Dzisiaj za pierwsze pół godziny mieszkańcy płacą 50 gorszy, a za każdą godzinę złotówkę.
 
Dotychczas opłaty za parkowanie pobierali pracownicy Zakładu Utrzymania Miasta, ale ich zarobki przewyższały wpływy z parkingów, dlatego miasto nie chce dłużej dokładać.

- 2 złote to średnia krajowa stawka za takie parkowanie, zaznaczmy tutaj też, że miastu nie chodzi o zysk z parkowania, ale o to, aby do tego nie dokładać – mówi Stanisław Lipiec, naczelnik Wydziału Komunikacji skierniewickiego ratusza – zyskiem mają być wolne miejsca w centrum miasta tak, aby każdy mógł swobodnie zaparkować. – dodaje naczelnik.Dotychczasowych pracowników ZUM pobierających opłaty zastąpią cztery parkometry, ich obsługą zajmie się najprawdopodobniej Straż Miejska i to ona będzie również odpowiedzialna za wręczanie mandatów tym kierowcom, którzy nie zechcą płacić za postój.

W nowej uchwale Rady Miasta rozszerzono również strefę płatnego parkowania. Dwa parkometry będą zainstalowane w Rynku, kolejny w ulicy Żwirki Wigury (na odcinku Rynek-Jagiellońska) oraz na ulicy Senatorskiej.

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane