skierniewickie.pl

Skierniewice: Uwaga! Znowu oszukują na wnuczka lub na policjanta

Poniedziałek 13.02.2017

W ostatnich dniach uaktywnili się w Skierniewicach oszuści, którzy próbują oszukiwać starsze osoby metodą na tzw. wnuczka, lub na policjanta.

Skierniewicka policja otrzymała kilka zgłoszeń od osób zaniepokojonych mieszkańców Skierniewic o próbach dokonania takich przestępstw. Rzekomi krewni i funkcjonariusze namawiali do przekazania pilnie pieniędzy w kwocie nawet do 70000 złotych w związku ze zdarzeniami drogowymi, w których uczestniczyli.

Na szczęście mieszkańcy zachowali ostrożność i czujność w kontaktach telefonicznych. Nie ulegli namowom i nie przekazali znacznych sum pieniędzy.

Policja przypomina, aby:

  • W takich sytuacjach najlepiej poprosić o osobisty kontakt osoby podającej się za naszego krewnego.
  • Nie działać w pośpiechu i odłożyć termin udzielenia pożyczki (najlepiej o kilka dni).
  • Nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści aby osiągnąć swój cel.
  • Potwierdzić wiarygodność informacji u członków rodziny, ewentualnie zadzwonić na Policję aby upewnić się, czy w określonej jednostce pracuje funkcjonariusz.
  • Pamiętajmy aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście jak i nie wpuszczać ich do mieszkania.

We wszystkich wątpliwych sytuacjach niezwłocznie informujmy Policję dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • Ponoć także dwie osoby pukajac do drzwi krzyczy, żeby otwierać, bo pękła rura i zalewa mieszkania. Jak ktoś otworzy, facet wciska lokatora do łazienki czy pokoju,a będąca z nim kobieta plądruje mieszkacie

    samaja2017-02-14 03:55:18