skierniewickie.pl

Skierniewice wymieniają oświetlenie na ledowe

Czwartek 11.01.2018źródło: UM Skierniewice

Do końca roku ma zostać przeprowadzona kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego na technologię LED w Skierniewicach. Inwestycja ta ma znacznie poprawić bezpieczeństwo w mieście. W ramach tego zadania dodatkowo doświetlonych zostanie też 40 przejść dla pieszych.

Inwestycja ta ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku. To efekt analizy problemów zgłaszanych przez mieszkańców podczas spotkań z przedstawicielami skierniewickiego ratusza.

– Wyznacznikiem standardów będzie oświetlenie zamontowane przy ul. Armii Krajowej. Już wkrótce na terenie miasta pojawią się kolejne nowoczesne diody, które poprawią bezpieczeństwo drogowe – mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Jak będą wyglądać skierniewickie drogi można podejrzeć m.in.: na ulicach: Armii Krajowej, Marii Skłodowskiej - Curie oraz ulicy Strobowskiej, gdzie takowe oświetlenie funkcjonuje już od kilku miesięcy.

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych

W 2018 roku w budżecie miasta zaplanowano dodatkowo środki na doświetlenie czterdziestu przejść dla pieszych.

– Po uzgodnieniach z Komendą Miejską Policji, analizie statystyk związanych z wypadkowością oraz konsultacjach z mieszkańcami zdecydowaliśmy się doświetlić najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych – informuje Krzysztof Jażdżyk. - Zależy nam na tym, aby skierniewiczanie czuli się bezpiecznie szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność nie zawsze jest odpowiednia.

 

 

Jaśniej zrobi się na pasach w rejonie: Armii Krajowej/ Starbacicha; Mszczonowskiej (wszystkie), Jagiellońskiej (2 szt.), Strykowskiej, Prymasowskiej (3 szt.), Wyszyńskiego/ Hibnera, Dworcowej (PKP), Mszczonowskiej/ Rynek, Sobieskiego 16 K, Al. Rataja i Al. Rataja/ Rybickiego, Konstytucji 3 Maja (Starostwo), Al. Rataja /Mazowieckiej, Reymonta (3 szt.), Piłsudskiego (zejście do Rzecznej), Piłsudskiego/ Kozietulskiego (2 szt.), Jagiellońskiej/ Żwirki, Pomologicznej (OSiR) (2 szt.), Niepodległości (3 szt.), Kopernika (Parking), Reymonta (Dekada), Kozietulskiego (Cmentarz), Łódzkiej (CPN) czy Domarasiewicza (Biedronka).

dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • Szkoda, że nikt nie pomyślał o przejściu przy Mickiewicza 12, gdzie stare lampy, o ile w ogóle działają, nie obejmują przejścia swoim słabym światłem. Jak wiemy Mickiewicza często jest "torem wyścigowym" dla odwiedzjących Drugi Dom i nie tylko, w związku z tym, przejście to jest wyjątkowo niebezpieczne.

    prawie rozjechany2018-01-11 11:31:43