skierniewickie.pl

Skierniewicka Noc Świętojańska

Wtorek 25.09.2018

Być może na mapie Skierniewic pojawi się nowa impreza tematyczna. Wśród projektów zgłoszonych do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego województwa łódzkiego znalazł się jedyny projekt ze Skierniewic. Zagłosujmy na niego!

W ubiegłych latach projektów ze Skierniewic nie było wcale. Tym samym strumień pieniędzy na realizację pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców płynął do takich miast jak m.in. Tomaszów Mazowiecki czy Opoczno. Tym razem jednak Skierniewice zgłosiły swój pierwszy projekt.

„Łódzkie promuje zwyczaje i obrzędy polskie – Skierniewicka Noc Świętojańska" to ponadlokalny festyn o charakterze kulturowym i dziejowym. Całość osadzona będzie w klimatach wczesnego średniowiecza. Jeżeli głosowanie pójdzie po myśli wnioskodawców to pod koniec czerwca przyszłego roku możemy spodziewać się w Skierniewicach m.in walk rycerskich, pokazów rzemiosła, zabaw i turniejów plebejskich. Organizatorzy zadbali również o strawę dla każdego gościa, koncerty muzyki z epoki, a na deser pokazy ognia. Panny będą mogły puszczać wianki świętojańskie, zaś gwiazdą wieczoru będzie Daniel Olbrychski. Ten wybitny aktor opowie o swojej roli w filmie Stara Baśń, który wszyscy będziemy mogli obejrzeć w ramach kina letniego.

Ale żeby udało się zrealizować imprezę z takim rozmachem, niezbędny jest udział w głosowaniu. Skierniewicki projekt rywalizować będzie z 22 innymi z subregionu wschodniego. Głosowanie rusza 1 października. Szczegóły znajdziecie na stronie www.bo.lodzkie.pl Zapraszamy do wsparcia tego projektu.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz