skierniewickie.pl

Święto Niepodległości w Skierniewicach

Czwartek 09.11.2017

W najbliższą sobotę, 11 listopada w Skierniewicach odbędą się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. W tym roku obchody zaplanowano w kilku miejscach miasta.

W Skierniewicach świętowanie rozpoczniemy w Parku Miejskim. Punktualnie o godz. 10:10 rozpocznie się bowiem skierniewicki Bieg Niepodległości. Na starcie w szranki staną uczniowie szkół (kategoria OPEN pobiegnie o godz.13:00).

Następnie przeniesiemy się do kościoła garnizonowego, gdzie o godz. 11:00 odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Po jej zakończeniu wysłuchamy koncertu skierniewickiej orkiestry dętej pod dyrekcją Marcina Zarzyckiego. Na koniec oficjalne delegacje oraz mieszkańcy złożą kwiaty i zapalą znicze pod pomnikiem niepodległości, a na placu przed kościołem odbędzie się doroczna prezentacja służb mundurowych. Nie zabraknie również wojskowej grochówki.

KONCERT PATRIOTYCZNY W SEJMIKU

Ostatnim punktem będą występy artystyczne. Na dużej sali sejmikowej starostwa powiatowego obejrzymy program – „Chopin – Norwid – Promerhidion (Jarosław Gajewski – recytacje, Adam Goździewski – fortepian), a następnie koncert muzyki polskiej w wykonaniu Natalii Magdziarz – flet oraz Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Mariana Chmielewskiego. Gorąco zapraszamy!

ŚWIĘTUJMY RAZEM! PAMIĘTAJCIE O FLAGACH!

Tradycyjnie zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców, o wywieszenie biało-czerwonych flag na terenie prywatnych posesji. W ten sposób okażmy szacunek dla ojczyzny oraz bohaterów walczących o upragnioną wolność.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz