skierniewickie.pl

UWAGA: przerwa w dostawie ciepłej wody w Skierniewicach

Czwartek 02.07.2020

Od 6 do 17 lipca potrwa przerwa w dostawie ciepłej wody do gospodarstw domowych obsługiwanych przez skierniewicką Energetykę Cieplną. Przerwa jest spowodowana koniecznymi pracami remontowo – inwestycyjnymi, związanymi z budową instalacji odsiarczania i odpylania spalin.

„Energetyka Cieplna Spółka z o.o. spełnia surowe standardy emisyjne, co potwierdza wdrożony system zarządzania środowiskowego ISO 14001.

Aby w najbliższej perspektywie sprostać, jeszcze bardziej zaostrzonym normom emisyjnym, narzuconym przez Dyrektywę IED oraz konkluzje BAT wprowadzone przez UE, z których wynika pięciokrotne obniżenie związków siarki i pyłu oraz prawie o połowę mniejsza dopuszczalna zawartość tlenków azotu w spalinach, Energetyka Cieplna Spółka z o.o. podjęła działania zmierzające do dostosowania źródła i obecnie kończy realizację inwestycji mających na celu ograniczenie emisji dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłu." – czytamy w przesłanym komunikacie.

Budowa instalacji odsiarczania i odpylania spalin trwa już od roku. Finisz prac zaplanowano na listopad br. Zaplanowana przerwa w dostawie ciepła jest spowodowana koniecznością podłączenia nowo wybudowanej instalacji odsiarczania i odpylania spalin do istniejącego systemu grzewczego.

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane