skierniewickie.pl

WOD-KAN modernizuje stację uzdatniania wody przy ul. Waryńskiego

Poniedziałek 17.05.2021

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN" sp. z o.o. przygotowuje się do realizacji jednej z największych inwestycji polegającej na przebudowie budynków, obiektów i instalacji służących technologii uzdatniania wody na istniejącej Stacji Uzdatniania Wody zlokalizowanej przy ulicy Waryńskiego 22/24 w Skierniewicach.

Zadanie będzie realizowane w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej w mieście Skierniewice- etap II" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Planowane ogłoszenie postepowania to przełom maja i czerwca 2021 r.


Warto podkreślić, że będzie to kompleksowa inwestycja- Stacja Uzdatniania Wody zostanie w pełni zmodernizowana. Planowana modernizacja Stacji obejmie wszystkie urządzenia odpowiedzialne za uzdatnianie wody oraz tłoczenie wody do miejskiej sieci wodociągowej. Szczególnie newralgiczna dla bezpieczeństwa dostaw wody jest wymiana zestawu filtrów i wymiana rurociągów pod filtrami wraz z przebudową układu sterowania procesem filtracji i sterowania procesem płukania filtrów. Kolejnym wyzwaniem dla wykonawcy będzie przebudowa układu pompowania wody do miejskiej sieci wodociągowej oraz przebudowa instalacji elektro-energetycznej.


Projektanci modernizacji Stacji Uzdatniania Wody zaplanowali prace w taki sposób, aby zminimalizować przerwy w dostawach wody dla odbiorców.
- Spółka dołoży wszelkich starań, aby prowadzone prace były jak najmniej uciążliwe dla odbiorców oraz dla Mmeszkańców ul. Waryńskiego. – zapewnia WOD KAN w komunikacie.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz