skierniewickie.pl

Wyburzają obiekty pod budowę wiaduktu na Zwierzynieckiej

Wtorek 26.01.2021

Ruszyły prace wyburzeniowe w ul. Zwierzynieckiej i Piłsudskiego w związku z budową wiaduktu nad torami. W najbliższych miesiącach należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

To najważniejsza obecnie inwestycja w Skierniewicach. Pierwsze prace wystartowały jeszcze przed weekendem, w piątek, 22 stycznia, kiedy to firma SKANSKA rozpoczęła wyburzanie dwóch budynków, znajdujących się w ciągu przyszłej nitki wiaduktu. Konieczne były też: wycinka drzew i krzewów oraz demontaż metalowego ogrodzenia z kilku posesji zlokalizowanych przy ul. Piłsudskiego. Na czas prowadzonych prac wprowadzono zakaz parkowania samochodów wzdłuż jezdni. W okolicy mogą pojawić się też małe utrudnienia, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie.

- Od kilku dni na całym odcinku mogą wystąpić utrudnienia związane z rozpoczynającą się inwestycją. Prosimy o uważną jazdę, stosowanie się do tymczasowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności – apeluje Zbigniew Zagawa, naczelnik Wydziału Dróg i Komunikacji Urzedu Miasta Skierniewice. Jak dodaje, największe utrudnienia dopiero przed nami. -W połowie miesiąca wykonawca planuje całkowite zamknięcie przejazdu przez tory. Informację o terminie podamy z wyprzedzeniem. – dodaje naczelnik.

Przypomnijmy, że zakres robót obejmie nie tylko utworzenie nowego przejścia nad torami, ale także budowę i rozbudowę sieci okolicznych dróg. W ramach zadania powstaną trzy nowe ronda, chodniki, ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe oraz parkingi. Kompleksowa realizacja dotyczy także budowy i przebudowy wszystkich niezbędnych instalacji.

Zadanie łącznie będzie kosztowało ponad 37 mln złotych. Jest ono współfinansowane z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (ponad 17 mln złotych) oraz ze środków PKP PLK S. A. (ponad 2,6 mln).

Zgodnie z umownym terminem, inwestycja powinna zakończyć się w październiku 2022 roku.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz