skierniewickie.pl

Charytatywny Koncert Serc dla Małgorzaty Jacaszek-Piekarskiej

Piątek 17.01.2020

W piątek 31 stycznia, w kinoteatrze Polonez odbędzie się Charytatywny Koncert Serc dla Małgorzaty Jacaszek-Piekarskiej, podczas którego wystąpią artyści polskiej sceny m.in. Tamara Arciuch, Justyna Panfilewicz, Bartosz Opania, Adam Fidusiewicz czy Bartłomiej Kasprzykowski.

Prawdziwa muzyczna uczta, dla oczu i uszu, a przede wszystkim szczytny cel. Ostatniego dnia stycznia w sali Kinoteatru Polonez zobaczymy artystów, aktorów i utalentowanych muzyków, którzy wspólnie zagrają, wyjątkowy koncert dla skierniewiczanki – Małgorzaty Jacaszek-Piekarskiej. Na scenie zobaczymy między innymi: Tamarę Arciuch, Michała Borowskiego, Iwonę Manistę-Kurtyś, Justynę Panfilewicz, Bartosza Opanię, Adama Fidusiewicza oraz Zuzię Elsayed - Ambroziak z zespołem Energiczne Akordy. Imprezę poprowadzi Bartłomiej Kasprzykowski.

Cegiełki – wejściówki w cenie min. 25 zł będzie można zakupić przed koncertem. Na miejscu będzie można spotkać twolontariuszy. Odbędą się licytacje przekazanych przedmiotów.

Początek występu o godz. 18:00

Potrzeba 300 tys. zł...

Małgosia jest matką trójki dzieci. Od ponad roku zmaga się z najbardziej złośliwym rodzajem raka. Ma już za sobą chemioterapię i neuropterapię, które niestety pozostawiły po sobie groźne dla zdrowia i życia powikłania. Na ten moment najlepszym rozwiązaniem i największą szansą na wyzdrowienie jest podanie kilku leków, w tym jednego o nazwie Perjeta.- Niestety NFZ nie zrefunduje mi tego leku, który może uratować mi życie. Jedyna droga to opłacenie leku z własnych środków. Jestem obciążona genetycznie, dlatego będę musiała poddać się obustronnej mastektomii, a z rekonstrukcją i rehabilitacją koszt operacji będzie bardzo duży. Konieczne będzie też wycięcie jajników – opowiada skierniewiczanka.
Dodajmy, że pełne leczenie to koszt rzędu 300 tys. zł. Skierniewiczanie nie raz udowodnili, że szeroko potrafią otworzyć swoje serca, ale i portfele. Pokazali to chociażby podczas ostatniego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierając ponad 150 tys. zł i pobijając kolejny rekord.

Pomoc trwa...

W pomoc Małgosi zaangażowały się też: miasto, Muzeum Historyczne Skierniewic, Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic i Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic, w lipcu ur. wspólnie organizując koncert i licytacje przy ul. Batorego. Wówczas dla skierniewiczanki zagrali: Green Craft, Szum Butów Stróża i Piotr Baran. W styczniu Prezydent Krzysztof Jażdżyk przekazał też czek w wysokości 10 tys. zł podczas Balu Noworocznego. Teraz czas na kolejną akcję, tym razem zorganizowaną przez Komitet Społeczny – „Pomoc dla Małgosi".
PAMIĘTAJMY, że pomóc można w każdej chwili. Na stronie internetowej: skarbonka.alivia.org.pl/małgorzata-jacaszek-piekarska można wpłacać darowizny za pomocną płatności on-line, karty płatniczej, paypal lub tradycyjnego przelewu Przy wpłatach za pomocą przelewów proszę pamiętajcie o wpisywanie nazwiska: Małgorzata Jacaszek-Piekarska oraz NR SKARBONKI: 111051.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz