skierniewickie.pl

Folkowe Inspiracje 2019 – Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych

Wtorek 25.06.2019

W najbliższą niedzielę 30 czerwca, w Altanie Parku Miejskiego w Skierniewicach odbędzie się niecodzienny koncert. W ramach 8. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych – a po raz pierwszy na skierniewickiej scenie usłyszymy zespoły folklorystyczne z różnych krajów świata.

Przez osiem lat w festiwalu wzięli udział młodzi artyści z 26 krajów świata: Algierii, Armenii, Białorusi, Chin, Czech, Estonii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Palestyny, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Włoch.
Na tegorocznym festiwalu posłuchamy dotychczasowych uczestników festiwalu, jak również zespoły artystyczne i indywidualnych młodych artystów z kolejnych, nowych krajów Europy i świata, nieuczestniczących dotąd w wydarzeniu.

Ideą festiwalu jest zainspirowanie młodych ludzi do współczesnej twórczości w różnych dziedzinach artystycznych, w oparciu o tradycje kulturowe narodów i grup etnicznych. Ważnym elementem programowym jest promowanie wśród młodych ludzi Łodzi wielokulturowej i kulturowo różnorodnego regionu łódzkiego, folkloru polskiego oraz różnych ludowych tradycji i kultur na świecie. Folkowe Inspiracje są nowatorskim wydarzeniem edukacyjno-kulturalnym z uwagi na stosowane formy, różnorodne miejsca wydarzeń oraz międzynarodowe projekty młodzieżowe realizowane podczas festiwalu.

Wydarzenie potrwa od godziny 12.00 do 17.00.

Wstęp wolny.

Więcej informacji o Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Młodych można uzyskać na stronie: www.folkoweinspiracje.pl

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz