skierniewickie.pl

Klub Jazzowy Swing: Seweryn Krajewski Smooth Jazz

Środa 11.09.2019

W piątek 27 września w sali Strakacza Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert inaugurujący sezon artystyczny 2019/2020 Klubu jazzowego SWING.

W programie koncertu usłyszymy głównie utwory, które znalazły się na płycie „Seweryn Krajewski Smooth Jazz vol. 2", wydanej przez Polskie Radio w 2018 r. Na płycie znajdują się utwory Seweryna Krajewskiego z różnych okresów jego twórczości. Wartym podkreślenia jest, że Seweryn Krajewski nie tylko zaakceptował pomysł, ale także wziął udział w wykonaniu dwóch utworów zamieszczonych na wydawnictwie.

„Seweryn Krajewski Smooth Jazz" w wykonaniu kwartetu:
• Bogdan Hołownia – pianino
• Robert Murakowski – trąbka
• Kazimierz Jonkisz – perkusja
• Piotr Rodowicz – kontrabas

„Wartości muzyczne utworów Seweryna Krajewskiego stawiają jego twórczość na światowym poziomie artystycznym. Od wielu lat grając jego utwory na polskich i zagranicznych scenach, przekonałem się o ogromnym potencjale muzycznym i wspaniałym odbiorze jego piosenek wykonywanych w jazzowym opracowaniu. Nasze interpretacje we współczesnej stylistyce smooth jazzowej, ale z rzetelnym zachowaniem melodii przypominają słuchaczom te cenne dla polskiej kultury kompozycje" – mówi Piotr Rodowicz, kontrabasista jazzowy, twórca projektu „Seweryn Krajewski Smooth Jazz" i jednocześnie Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Początek koncertu godz. 20.00

Bilety – 30,00 zł

Sala Strakacza Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, ul. Reymonta 33

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz