skierniewickie.pl

Podwieczorek z gwiazdą: Zbigniew Zamachowski

Środa 06.03.2019

We wtorek 19 marca w sali kameralnej Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbędzie się spotkanie z aktorem, autorem muzyki i tekstów piosenek - Zbigniewem Zamachowskim rozpoczynający cykl spotkań po nazwą "Podwieczorek z Gwiazdą".

Spotkanie poprowadzi Leszek Bonar.

Zbigniew Zamachowski - urodził się w Brzezinach koło Łodzi. Jest absolwentem technikum ekonomicznego i szkoły muzycznej. W 1985 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFiT w Łodzi. W filmie debiutował w 1981 roku rolą w "Wielkiej majówce" Krzysztofa Rogulskiego. W teatrze debiutował w grudniu 1983 roku.

W 1991 roku przyszedł pierwszy większy sukces. Aktor został nominowany przez Europejską Akademię Filmową do nagrody Feniksa za rolę w filmie "Ucieczka z kina Wolność". Za tę samą rolę uzyskał nominację do nagrody Złotych Lwów. Nagrodę tę zdobył jednak dopiero w roku 1994 za rolę w filmie "Zawrócony".

Jest laureatem licznych nagród krajowych i międzynarodowych (m.in. Wiktory '93 '96 i '97, Złota Kaczka '93 oraz dyplom mistrzowski – Nagroda im. prof. Aleksandra Bardiniego na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu). Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

W 2005 roku Zbigniew Zamachowski został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Bilety: 40 zł - I pula, 50 zł - II pula

Początek spotkania godz. 18.30

Sala kameralna CKiS w Skierniewicach, ul. Reymonta 33

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz