skierniewickie.pl

Dobry występ KS PIĄTKA Skierniewice na mistrzostwach

Wtorek 15.05.2018

Wysokie - 6 miejsce zdobył Mateusz Wysocki zawodnik KSz „Piątka Skierniewice" w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych do 12 i 14 lat w Szachach Klasycznych, które odbyły się w dniach 29.04-5.05 w Sypniewie koło Jastrowia (woj. wielkopolskie).

Zawody były częścią XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych (OOM). W każdej z grup wiekowych brało udział 52 najlepszych zawodników z całej Polski, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach regionalnych oraz turnieju półfinałowym. Województwo łódzkie reprezentowało 11 zawodników, wśród nich 4 juniorów Klubu Szachowego Piątka Skierniewice: Maria Sokół, Karolina Szymajda, Zuzanna Łukasik i Mateusz Wysocki.

Był to bardzo trudny turniej dla młodych zawodników.Wiedza i umiejętności młodych szachistów stoją na wysokim poziomie, co wymaga od nich w trakcie turnieju dużego skupienia, zaangażowania oraz siły zarówno psychicznej, jak i fizycznej. W przeciągu tygodnia rozegrano 9 partii, więc były dni, w których juniorzy spędzili przy szachownicach nawet do ośmiu godzin.
Pierwszy raz w historii Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM), wszystkie partie turnieju szachowego można było śledzić nie tylko w zapisie internetowym, ale także w specjalnym studiu telewizyjnym. Partie na bieżąco omawiał Kacper Polok, szachowy Mistrz FIDE, Akademicki Mistrz Polski, instruktor szachowy wraz ze swoimi gośćmi.
Najlepszy wynik osiągnął Mateusz Wysocki - zajął VI miejsce w grupie chłopcówdo lat 14, zdobywając 5,5 punktów. Wywalczył również prawo startu w Mistrzostwach Polski w 2019 roku bez konieczności kwalifikacji. Dla Mateusza był to bardzo udany turniej. Walcząc z czołowymi zawodnikami kraju – udowodnił, iż mimo niższego numeru startowego - odnosił niejednokrotnie sukcesy, a w konsekwencji poprawił ranking FIDE aż o 162 oczka.
W grupie dziewcząt do lat 14 skierniewicką „Piątkę" reprezentowały Zuza (4,5 pkt) oraz Maria (4 pkt) plasując się na dalszych miejscach, ale już po zawodach zapowiedziały, że to dopiero rozgrzewka w tym sezonie szachowym.

W grupie dziewcząt do lat 12 grała tylko jedna zawodniczka klubu KSz „Piatka Skierniewice" - Karolina Szymajda. Dla Karoliny był to pierwszy występ na Olimpiadzie. Wykazując się dużą determinacją, ale i spokojem w rozgrywanych partiach zdobyła 3,5 punktu. Wynik pozostawił pewien niedosyt, jednakże Karolina również zapowiedziała, że to dopiero początek sezonu.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz