skierniewickie.pl

Pływacy z NAWY Skierniewice w Gorzowie i Gliwicach

Środa 15.03.2017

17 i 18-letni zawodnicy UKS NAWA Skierniewice w dniach 10-12 marca 2017r w Gorzowie Wielkopolskim wzięli udział w zmaganiach podczas Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Dobre starty zaliczyli również 16-latkowie w Gliwicach.

Na pływalni "Słowianka" w Gorzowie wystartowało w sumie 415 zawodników w wieku 17 i 18 lat z 119 klubów z całego kraju. Przed szczególnie trudnym zadaniem na tych mistrzostwach Polski stali 17-latkowie w rywalizacji z o rok starszymi kolegami. Pięciu skierniewickich pływaków rocznika 1999 i 2000 uzyskało w tegorocznym czempionacie wspaniałe rezultaty zdobywając na krótkim basenie swoje nowe rekordy życiowe. Znakomitymi występami popisał się Szymon Dębski, który aż dwukrotnie awansował do finału B w swoim ulubionym stylu motylkowym na dystansach 100 i 200 m. W sesji finałowej wśród drugiej dziesiątki najlepszych zawodników mistrzostw na obu tych dystansach zajął wspaniałe trzecie miejsca. 17-letnia Kornelia Walz startowała w czterech pływackich stylach na 50-metrowych dystansach oraz w konkurencji 100 m stylem zmiennym. Podczas tych zawodów dwukrotnie dostała się ona do ścisłej pływackiej czołówki najlepszych zawodniczek w kraju. Kornelia w finałowych sesjach mistrzowskich starć zajęła wysokie szóste miejsce ścigając się wszystkimi pływackimi stylami na dystansie 100m stylem zmiennym oraz znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych sprinterek na dystansie 50m stylem dowolnym. Swoją wszechstronność Kornelia udowodniła także stylem grzbietowym i stylem motylkowym. Na dystansie 50m rywalizowała w finale B wśród drugiej dziesiątki najlepszych pływaczek uzyskując w obu tych stylach dziewiąte miejsca. Całodzienny program startów kończyły rywalizacje sztafet. Nasza juniorska reprezentacja w składzie: Bartosz Brodowski, Mateusz Chmielowiec, Łukasz Chmielowiec i Szymon Dębski wypadła bardzo interesująco. Ścigając się z najlepszymi reprezentantami pływackich klubów w konkurencji 4x200 m stylem dowolnym zajęli dwunaste miejsce i dwukrotne siedemnaste miejsce na dystansach 4x100 m dowolnym i 4x100 m zmiennym.

W drugim tygodniu Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów najlepsi 16-letni zawodnicy w naszym kraju spotkali się w Gliwicach. Na pływalni „Olimpijczyk" pomiędzy 443 zawodnikami z 131 klubów znakomicie zaprezentowali się nasi pływacy z UKS NAWA Skierniewice. Nasz 9-osobowy zespół szesnastoletnich pływaków zaprezentował znakomitą formę sportową poprawiając w każdym starcie swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Największe sukcesy podczas startów w Gliwicach odnotowała nasza grzbiecistka Alicja Ulicka, która stawała na stopniu podium dwukrotnie również w tych samych konkurencjach, gdzie Ala zdobywała medale świetnie zaprezentowała się także jej klubowa koleżanka Julia Soliwoda. W wyścigu grzbiecistek na dystansie 200m rywalizacja między dwoma pierwszymi zawodniczkami była bardzo wyrównana, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich metrów. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski 16-latków na dystansie 200m stylem grzbietowym zdobyła reprezentantka UKS NAWA Skierniewice - Alicja Ulicka, osiągając najlepszy wynik na tegorocznych mistrzostwach w roczniku 2001 wśród aktualnie startujących w tej konkurencji pływaczek w naszym kraju. Jej klubowa koleżanka Julia Soliwoda w tej samej konkurencji zajęła wysokie dziewiąte miejsce. Po raz drugi obie zawodniczki ścigały się razem w sesji finałowej pokonując cztery długości basenu stylem grzbietowym. Ostatecznie w wyścigu na 100m stylem grzbietowym Ala wywalczyła swój drugi medal mistrzostw, tym razem brązowy, a Julka w tym starcie została dziesiątą najlepszą szesnastoletnią zawodniczką w kraju. Alicja była też o krok od kolejnego podium na dystansie 50m stylem grzbietowym, w bardzo zaciętej rywalizacji zajęła znakomite czwarte miejsce – do medalu zabrakło 0:00,04, a w finale B tego wyścigu Julia była druga w drugiej dziesiątce najlepszych sprinterek stylu grzbietowego. Dziewczyny kolejny raz rywalizowały wspólnie płynąc tym razem stylem dowolnym na dystansie 100m i tu dziewczęta pomimo pewnego awansu do finału B, zostały wycofane, ale tym samym całą energię mogły skierować na start w stylu grzbietowym. Świetnym startem popisała się Alicja również w sprincie w konkurencji 50m stylem dolnym, który dał jej kwalifikację do głównego finału i ostatecznie plasując ją na ósmym miejscu. Tegoroczna pływacka rywalizacja w Gliwicach była bardzo zacięta. Do sztafet w konkurencji 4x100m dowolny i 4x200 m dowolny UKS NAWA Skierniewice wystawiła reprezentację w składzie: Jakub Nowakowski, Maciej Perzankowski, Dawid Stefanowski i Aleks Tarnowski. Chłopcy zajęli w tych wyścigach dziewiętnaste i piętnaste miejsce. A w sztafecie w konkurencji 4x100 m stylem zmiennym popłynęli w składzie: Jakub Nowakowski, Maciej Perzankowski, Igor Smolczewski i Dawid Stefanowski zajmując ostatecznie szesnaste miejsce.