skierniewickie.pl

Skierniewiccy pływacy na Mistrzostwach Polski Juniorów

Wtorek 07.03.2017

Aż 140 pływackich klubów z całej Polski wzięło udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniach 3-5 marca 2017 r. prawie 600 zawodników z rocznika 2002 r. rywalizowało między sobą w 40 konkurencjach na krótkim basenie. W trzydniowych zmaganiach najlepszych juniorów kraju wzięła udział także 6-osobowa reprezentacja z UKS NAWA Skierniewice.

Nasi pływacy stanęli do walki na tych zawodach w pięciu konkurencjach na dystansach w swoich najlepszych stylach. W zaciętych wyścigach pośród swoich rówieśników wszyscy nasi piętnastoletni skierniewiccy reprezentanci przekroczyli swoje dotychczasowe rekordy. I tak założone plany startowe doprowadziły kilku naszych zawodników do finałów. W finale B znalazła się w swojej koronnej konkurencji 200 m stylem motylkowym Zuzanna Orłowska. Również nasi dwaj żabkarze: Wojciech Styczyński w sprincie 50 m stylem klasycznym i Maciej Zarzycki na dystansie 200 m stylem klasycznym walczyli w finale B o najlepsze miejsca w drugiej dziesiątce najlepszych piętnastoletnich zawodników kraju. Interesująco wypadła też rywalizacja naszych chłopców z rocznika 2002 w sztafetach na koniec każdego dnia zawodów. Pomimo całodniowego oczekiwania na drużynowe wyzwania, kiedy trybuny „Rawszczyzny" w Ostrowcu Świętokrzyskim najbardziej się ożywiały, nasza sztafeta w składzie: Norbert Kalisiak, Hubert Skowronek, Wojciech Styczyński i Maciej Zarzycki, zaciekle walczyła z najlepszymi reprezentantami pływackich klubów, ostatecznie kończąc rywalizację na siedemnastym miejscu w konkurencji 4x100m stylem zmiennym, na dwudziestym w konkurencji 4x200m stylem dowolnym i dwudziestym trzecim w konkurencji 4x100m stylem dowolnym.

 

 

Zimowe Mistrzostwa Polski 14-latków w tym roku odbyły się w Lublinie na jednym z najnowocześniejszy obiektów pływackich w Polsce. W tegorocznych mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba zawodników – 681 juniorów ze 156 klubów, przystąpili oni w dniach 3-5 marca 2017r do swojego pierwszego krajowego czempionatu na krótkim basenie. Swoje możliwości na tych zawodach zaprezentowało czterech zawodników z UKS NAWA Skierniewice: Bartłomiej Kaczor, Kacper Krakowiak, Jan Michalak i Bartosz Stefanowski - na pływackich pokazach siły rocznika 2003 wypadli bardzo dobrze. Podczas trzydniowych pływackich zmagań nasi czternastoletni pływacy uzyskali wiele świetnych wyników, które poprawiły ich życiowe rekordy. Do popołudniowej sesji finałowej zakwalifikował się Bartłomiej Kaczor w konkurencji 200 m stylem motylkowym kończąc rywalizację na wspaniałej siódmej pozycji finału B, a Bartosz Stefanowski każdym swoim z pięciu startów potwierdzał swój ogromny pływacki talent. Popularny „Stefan" zakwalifikował się do ścisłej czołówki dziesięciu najlepszych czternastolatków w konkurencji 100 m stylem motylkowym kończąc pływacki bieg na wysokiej czwartej lokacie – oraz na dystansie 50 m stylem motylkowym, zajmując ostatecznie szóste miejsce. Bartosz popłynął też w finale B i był najlepszy w drugiej dziesiątce na dystansie 200 m stylem motylkowym oraz rywalizował w stylu dowolnym na dystansie 50 m i 100 m zajmując szesnaste i siedemnaste miejsce. Wieczorne wyścigi sztafetowe, które kończyły całodzienną rywalizację w „Aqua Lublin", dostarczyły wiele emocji. Chłopcy po raz kolejny chcieli udowodnić jak dobry tworzą zespół i zacięcie płynęli do mety jak najszybciej. Ostatecznie nasza sztafeta płynąc w składzie: Krakowiak, Michalak, Kaczor, Stefanowski, walcząc z najlepszymi reprezentantami pływackich klubów zajęła w konkurencji 4×100 m stylem dowolnym czternaste miejsce, 4×200 m stylem dowolnym dziesiąte miejsce i 4×100 m stylem zmiennym wysokie ósme miejsce.

Trenerami w/w zawodników są: I trener - Marcin Sarna, II trener Artur Zakrzewski

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz